所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Cable Shape | Single Core |
| Conductor Material | Copper |
| Core Strands | 1/0.26 mm |
| Cross Sectional Area | 1.5 mm |
| Current Rating | 17.5 A |
| Insulation Material | PVC |
| Insulation Wall Thickness | 0.7mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | +5°C |
| Number of Strands | 1 |
| Outer Diameter | 3mm |
| Sheath Colour | Red |
| Shield Type | Unshielded |
| Size of Strands | 0.26 mm |
| Standards Met | Harmonised Certified |
| Voltage Rating | 750 V |
| Reel Length (Imperial) | :328ft |
| Reel Length (Metric) | :100m |
| Conductor Size AWG | :16AWG |
| Conductor Area CSA | :1.5mm² |
| Jacket Colour | :Red |
| Jacket Material | :PVC (Polyvinyl Chloride) |
| External Diameter | :3.5mm |
| No. of Max Strands x Strand Size | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Max | :60°C |
| Operating Temperature Min | :-5°C |
| Voltage Rating V AC | :750V |
| Weight (kg) | 1.86 |
| Tariff No. | 85444995 |
咨询QQ
热线电话