所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Wire Identification |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Heat Shrink Wire and Cable Labels |
| Material | Polyolefin (PO) |
| Color | White |
| Width | 2 in |
| Length | 0.64 in |
| Family | Thermal Transfer Military Grade Heat Shrink Labels |
| Features | Offers crisp, clear legends with superior legibility |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 135 |
| Dimensions | 50.8x16.2 |
| Minimum Operating Temperature | -67 |
| Subcategory | Labels |
| Lead Time | 14 Days |
| Unit Weight | 2.350 lbs |
| Marker Material | :PO (Polyolefin) |
| I.D. Min | :4mm |
| I.D. Max | :9.6mm |
| Legend | :- |
| Legend Colour | :- |
| Background Colour | :White |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Accessory Type | :Heat Shrink Labels |
| Body Material | :PO (Polyolefin) |
| No. of Labels | :500 |
| Weight (kg) | 1.07 |
| Tariff No. | 39269097 |
| Series | * |
| Other Names | 07498352655 |
| Standard Package | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话