所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Knobs & Dials |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Design | Hex Set Screw |
| Shaft Size | 6.35 mm |
| Diameter | 22.2 mm |
| Color | Black |
| Indicator Style | Line |
| Series | H |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Type | Dial |
| EU RoHS | Compliant |
| Standard Package | 10 |
| Material | Metal |
| Other Names | H226AB |
| Number of Turns | 15 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Shaft Diameter | :6.35mm |
| No. of Turns | :15 |
| Dial Composition | :Black Finish |
| Leaded Process Compatible | :Yes |
| Peak Reflow Compatible (260 C) | :Yes |
| Accessory Type | :Turns Counting Dial |
| Body Material | :Black finish |
| Weight (kg) | 0.018 |
| Tariff No. | 85366910 |
| DialDivision | 50perTurn |
| DialType | Turns-Counting,Analog |
| Diameter,Shaft | 0.25" |
| Dimensions | 0.874"Dia |
| Finish | Black |
| ForUseWith | Forprecisionpotentiometersorotherrotatingdevicesupto15turns |
| MountingType | Panel |
| Range | 15Turns |
| Weight | 5.3Oz. |
| Shaft diameter | 6.35mm |
| Knob dimensions | Ø22.2 x 22mm |
| Type of accessories for potentiometer | precise knob |
| Shaft surface | smooth |
| Multiplicity | 1 |
| Colour | black |
| Gross weight | 0.02 kg |
| Number of mechanical turns | 15 |
| Knobs features | digital pointer |
| Kind of knob | with counting dial |
| Collective package [pcs] | 10 |
| spg | 10 |
咨询QQ
热线电话