所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Sensitivity | 195mg/digit, 98mg/digit, 49mg/digit |
| Supplier Device Package | 16-LGA (3x3) |
| Output Type | I²C™, SPI™ |
| Bandwidth | 1kHz |
| Voltage - Supply | 2.16 V ~ 3.6 V |
| Standard Package | 3,000 |
| Interface | I²C, SPI |
| Acceleration Range | ±100g, ±200g, ±400g |
| Axis | X, Y, Z |
| Other Names | 497-13903-2 |
| Package/Case | 16-TFLGA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Acceleration | 10000 g |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Sensing Axis | X, Y, Z |
| Digital Output - Number of Bits | 16 bit |
| Packaging | Reel |
| Digital Output - Bus Interface | I2C, SPI |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | TFLGA-16 |
| Supply Voltage - Min | 2.16 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Type | TFLGA |
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 2.5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.16 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6 V |
| Product Length (mm) | 3 mm |
| Product Depth (mm) | 3 mm |
| Product Height (mm) | 1 mm |
| 系列 | MEMS |
| 供应商器件封装 | 16-LGA (3x3) |
| 加速度范围 | ±100g, ±200g, ±400g |
| 电压 - 电源 | 2.16 V ~ 3.6 V |
| 轴 | X, Y, Z |
| 带宽 | 1kHz |
| 接口 | I²C, SPI |
| 灵敏度 | 195mg/digit, 98mg/digit, 49mg/digit |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 输出类型 | I²C™, SPI™ |
| 封装/外壳 | 16-TFLGA |
| 高度 | 0.785mm |
| 频率响应范围 | 0 → 400 kHz |
| 工作温度范围 | -40 → +85 °C |
| 接口类型 | I2C, SPI |
| 长度 | 3mm |
| 最低频率响应 | 0kHz |
| Noise | 15mg/√Hz |
| 工作电源电压范围 | 2.16 → 3.6 V |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 技术 | 数字 |
| 最大工作电源电压 | 3.6 V |
| 传感器范围 | ±400g |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最小工作电源电压 | 2.16 V |
| 宽度 | 3mm |
| 尺寸 | 3 x 3 x 0.785mm |
| 轴数目 | 3 |
| 最高频率响应 | 400kHz |
| 封装类型 | TFLGA |
| 引脚数目 | 16 |
咨询QQ
热线电话