所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Concave (Curved) |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 15A (AC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | O - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 19.30mm x 12.90mm |
| Standard Package | 100 |
| Circuit | SPST |
| Standard Pack: | 100 |
咨询QQ
热线电话