所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Concave (Curved) - Illuminated |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 15A (AC) |
| Features | Antimicrobial |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Color - Actuator/Cap | Amber |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 19.30mm x 12.90mm |
| Standard Package | 250 |
| Illumination Voltage (Nominal) | 125 VAC |
| Circuit | DPST |
| Illumination Type, Color | Neon, Amber |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话