所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 6 Farads |
| Tolerance | - 10 %, + 30 % |
| Voltage Rating | 2.5 V |
| ESR | 0.1 Ohms |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 70 C |
| Termination Style | Radial |
| Lead Spacing | 3.5 mm |
| Dimensions | 8 mm Dia. x 30.5 mm L |
| Case Diameter | 8 mm |
| Case Length | 30.5 mm |
| Leakage Current | 11 uA |
| Load Life | 1000 hr |
| Orientation | Vertical |
| Product | Supercapacitors |
| Series | HB |
| Voltage Rating DC | 2.5 V |
| Lead Diameter | 6 mm |
| Unit Weight | 0.015873 oz |
咨询QQ
热线电话