所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 8.5 X 31 |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 6 F |
| Voltage | 2.5 Vdc |
| Product Diameter | 8.5 mm |
| Product Height | 31 mm |
| Lead Pitch For Radial | 5.08 mm |
| Operating Temperature | -25 to 70 °C |
| Construction | Cylindrical |
| Termination Style | Radial |
| Tolerance | -10 to 30 % |
| Leakage Current | 11 uA |
| Standard Package | Bulk |
| Equivalent Series Resistance | 0.1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Leakage Current | 11 |
| Equivalent Series Resistance Type | Ultra Low |
| Product Height | 31 |
| Packaging | Bulk |
| Lead Pitch For Radial | 5.08 |
| Product Diameter | 8.5 |
| Industry Aliases | HB0830-2R5605-R |
| Subcategory | Capacitor Electric Double Layer |
| Lead Time | 42 Days |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Capacitance | 6F |
| Diameter | 8.5mm |
| Dimensions | 8.5 Dia x 31mm |
| Equivalent Series Resistance | 0.1Ω |
| Height | 31mm |
| Lead Diameter | 0.6mm |
| Lead Pitch | 3.5mm |
| Lifetime | 1000h |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Tolerance Minus | -10% |
| Tolerance Plus | +30% |
| Operating Temp Range | -25C to 70C |
| Rad Hardened | No |
| Tolerance (+ or -) | -10% to 30% |
| DCL | 11 uA |
| ESR | 0.1 ohm |
| Lead Spacing (nom) | 5.08 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | Not Required |
| Product Length (mm) | Not Required mm |
| Product Depth (mm) | Not Required mm |
| Product Height (mm) | 31 mm |
| Product Diameter (mm) | 8.5 mm |
| Capacitance Tolerance | :+30%, -10% |
| Voltage Rating | :2.5V |
| Capacitor Case Style | :- |
| Capacitor Terminals | :Radial Leaded |
| Lead Spacing | :3.5mm |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Range | :-25°C to +70°C |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85322900 |
咨询QQ
热线电话