所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | General Purpose Relays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Coil Current | 10.4mA |
| Coil Voltage | 115VAC |
| Turn On Voltage (Max) | 92 VAC |
| Coil Type | Non Latching |
| Turn Off Voltage (Min) | 34.5 VAC |
| Coil Power | 1.2 VA |
| Contact Form | 4PDT (4 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | PC Pin |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Release Time | 20ms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Operate Time | 20ms |
| Contact Rating (Current) | 2A |
| Standard Package | 20 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi), Gold (Au) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 20 |
咨询QQ
热线电话