所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | General Purpose Relays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | 4 Form C (4PDT-BM) |
| Coil Voltage | 24 VDC |
| Mounting Style | Through Hole |
| Contact Material | Silver Nickel |
| Coil Termination | Solder Terminal |
| Coil Type | Single Side Stable |
| Contact Termination | Solder Terminal |
| Packaging | Bulk |
| Power Consumption | 1.3 VA |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Relay Construction | Non-Latching |
| Coil Suppression Diode | No |
| Mounting | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Current Rating | 5 |
| Minimum Dropout Voltage | 7.2VAC |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Type | General Purpose Relay |
| Coil Current | 50 |
| Contact Arrangement | 4PDT |
| Push to Test Button | No |
| Package Type | Dust Cover |
| Minimum Operating Temperature | -50 |
| Product Length | 27.2 |
| AC Coil Voltage | 24 |
| Maximum Power Rating | 1.25kVA |
| EU RoHS | Compliant |
| Operate Time | 20 |
| Product Depth | 20.8 |
| Number of Terminals | 14 |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Product Height | 36.7 |
| Seal | Sealed |
| Maximum Pick-Up Voltage | 19.2VAC |
| LED Indicator | No |
| Coil Current | 50mA |
| Turn On Voltage (Max) | 19.2 VAC |
| Turn Off Voltage (Min) | 7.2 VAC |
| Coil Power | 1.2 VA |
| Relay Type | General Purpose |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Release Time | 20ms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Operate Time | 20ms |
| Contact Rating (Current) | 2A |
| Standard Package | 20 |
| Mounting Type | Through Hole |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话