所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14SOP |
| Logic Function | NAND |
| Number of Selection Inputs per Element | 0 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 20 V |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 250@5V|120@10V|90@15V ns |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Mounting | Surface Mount |
| Logic Family | 4000B |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 14 |
| Number of Element Outputs | 1 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15|18 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Quiescent Current | 5 |
| Number of Elements per Chip | 4 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOP |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Number of Element Inputs | 2-IN |
| Maximum High Level Output Current | -2.4(Min) |
| Package Length | 8.75(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 14 |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Maximum Low Level Output Current | 2.4(Min) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 20 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | 4011M013TR |
| T(A) min | -55°C |
| Unit Pack | 2500 |
| Standard Leadtime | 73 weeks |
| MOQ | 2500 |
| U(cc) max | 5.5V |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| U(cc) min | 4.5V |
| T(A) max | 125°C |
| Technology | CMOS |
| Automotive | NO |
| U(cc) typ | 5V |
| I(out) (3V) | 8.8mA |
| Type | 4011 |
| Number of Inputs | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 6.8mA, 6.8mA |
| Logic Type | NAND Gate |
| Current - Quiescent (Max) | 5µA |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 20 V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 90ns @ 15V, 50pF |
| Logic Level - High | 3.5 V ~ 11 V |
| Logic Level - Low | 1.5 V ~ 4 V |
| Number of Circuits | 4 |
| Other Names | 497-1114-2 |
| Package/Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Logical Function | NAND |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | SOP |
| Quiescent Current | 5 uA |
| Propagation Delay Time | 90 ns |
| Number of Elements | 4 |
| High Level Output Current | -2.4 mA |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Outputs | 1 |
| Low Level Output Current | 2.4 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5/9/12/15/18 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 20 V |
咨询QQ
热线电话