所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16PDIP |
| Logic Function | Shift Register |
| Logic Family | 4000B |
| Number of Element Inputs | 9 |
| Number of Element Outputs | 3 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Operation Mode | Serial/Parallel to Parallel |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15|18 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Mounting | Through Hole |
| Absolute Propagation Delay Time | 320 |
| Package Width | 7.1(Max) |
| PCB | 16 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15|18 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 20(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 16 |
| Package Height | 5.1(Max) - 0.51(Min) |
| Number of Stages | 8 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 20 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Matchcode | 4021BEY |
| T(A) min | -55°C |
| Unit Pack | 25 |
| Standard Leadtime | 73 weeks |
| MOQ | 4000 |
| U(cc) max | 5.5V |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| U(cc) min | 4.5V |
| T(A) max | 125°C |
| Technology | CMOS |
| Automotive | NO |
| U(cc) typ | 5V |
| I(out) (3V) | 8.8mA |
| Type | 4021 |
| Function | Parallel or Serial to Serial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Output Type | Standard |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 20 V |
| Number of Elements | 1 |
| Other Names | 497-1352-5 |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product Category | Counter Shift Registers |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Number of Input Lines | 9 |
| Number of Circuits | 8 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 20 V |
| Counting Sequence | Serial/Parallel to Parallel |
| Mounting Style | Through Hole |
| Propagation Delay Time | 320 ns, 160 ns, 120 ns |
| Number of Output Lines | 3 |
| Package / Case | DIP-16 |
| Supply Voltage - Max | 20 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Logical Function | Shift Register |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | PDIP |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Bits | 8 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5/9/12/15/18 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 20 V |
| Shift Register Function | :Parallel to Serial, Serial to Serial |
| No. of Elements | :1 |
| IC Output Type | :Standard |
| Logic Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :16 |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :20V |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :4021 |
| Frequency | :17MHz |
| IC Generic Number | :4021 |
| Input Current Max | :1µA |
| Logic Function Number | :4021 |
| Logic IC Base Number | :4021 |
| Logic IC Family | :4000 CMOS |
| Logic IC Function | :8bit Static Shift Register |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +125°C |
| Power Dissipation Ptot Max | :200mW |
| Supply Voltage | :15V |
| Supply Voltage Range | :3V to 20V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.0012 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Case | DIP16 |
| Gross weight | 0 mg |
| Number of channels | 8 |
| Integrated circuit type | digital |
| Collective package [pcs] | 1 |
| Kind of integrated circuit | parallel in, serial in/out, static shift register |
咨询QQ
热线电话