所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOP |
| Logic Function | Shift Register |
| Logic Family | 4000B |
| Number of Element Inputs | 9 |
| Number of Element Outputs | 3 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Operation Mode | Serial/Parallel to Parallel |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15|18 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Mounting | Surface Mount |
| Absolute Propagation Delay Time | 320 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15|18 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOP |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 10(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 16 |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Number of Stages | 8 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 20 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 7500 |
| Function | Parallel or Serial to Serial |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Output Type | Standard |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 20 V |
| Number of Elements | 1 |
| Other Names | 497-1120-2 |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10 x 4 x 1.65mm |
| Height | 1.65mm |
| Length | 10mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 20 V |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Package Type | SOP |
| Triggering Type | Positive Edge |
| Width | 4mm |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 20 V |
| Product Category | Counter Shift Registers |
| Number of Input Lines | 9 |
| Number of Circuits | 8 |
| Counting Sequence | Serial/Parallel to Parallel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Propagation Delay Time | 320 ns, 160 ns, 120 ns |
| Number of Output Lines | 3 |
| Package / Case | SOP-16 |
| Supply Voltage - Max | 20 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Technology | CMOS |
| Logical Function | Shift Register |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Type | Not Required |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Bits | 8 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5/9/12/15/18 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 20 V |
咨询QQ
热线电话