所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 100TQFP |
| Family Name | H8 |
| Program Memory Type | EPROM |
| Program Memory Size | 60 KB |
| Maximum Speed | 5 MHz |
| Data Bus Width | 16|32 Bit |
| RAM Size | 2 KB |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Operating Temperature | -20 to 75 °C |
| Interface Type | SCI |
| On-Chip ADC | 8-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 59 |
| Number of Timers | 4 |
| Standard Package | Trays |
| Mounting | Surface Mount |
| ADC Bits | 10 |
| Package Width | 14 |
| PCB | 100 |
| ADC Channels | 8 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Instruction Set Architecture | CISC |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Supplier Package | TQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 75 |
| Maximum Clock Rate | 5 |
| Data Bus Width | 16 |
| Programmability | Yes |
| Maximum Speed | 5 |
| Package Length | 14 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.8 |
| Pin Count | 100 |
| Package Height | 1 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Packaging | Tray |
| Core Processor | H8/300L |
| Core Size | 8-Bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Connectivity | SCI |
| Number of I /O | 59 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Peripherals | POR, WDT |
| Speed | 10MHz |
| Package/Case | 100-TQFP |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话