所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Elevated Array Terminal |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Rows | 13 |
| Number of Contacts | 195 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Number of Positions | 195 |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | High Density Array, Male |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tray |
| Height Above Board | 0.964" (24.49mm) |
| Mated Stacking Heights | 25mm, 35mm |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Other Names | SAM8647 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | :HDAM |
| Pitch Spacing | :1.2mm |
| No. of Contacts | :195 |
| Row Pitch | :2mm |
| No. of Rows | :13 |
| Contact Termination | :Solder |
| Contact Material | :Copper |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Contact Resistance | :19mohm |
| Current Rating | :2.3A |
| External Length / Height | :17mm |
| Lead Spacing | :1.2mm |
| No. of Mating Cycles | :100 |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Voltage Rating V AC | :200V |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话