所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Optical Sensors - Image Sensors & Color Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Color Sensors |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Package / Case | QFN |
| Color Sensing | Color |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Life | Obsolete |
| Number of Outputs | 3 |
| Output Type | Analog |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 1,000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话