所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Display Type | Color TFT, LCD |
| Features | 12-bit ADC resolution up to 15-bit with enhance resolution |
| Channels | 4 |
| Bandwidth | 500 MHz |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Sampling Rate | 2.5 GS/s |
| Part # Aliases | HDO4000 HDO4096 |
| Equipment Type | Digital Oscilloscopes |
| Function | Record, Recall, Save, Trend |
| Probe Type | Passive 10:1 (4) |
| Rise Time (Typ) | 700ps |
| Sampling Rate (Per Second) | 2.5G |
| Memory Size | 25Mpts |
| Voltage - Supply | 100 ~ 240VAC |
| Voltage - Input (Max) | 400V |
| Standard Package | 1 |
| Interface | Ethernet, USB |
| Input Impedance | 1M - 15pF |
| Type | Bench |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: Impedance F | 15 |
| Trigger | Auto |
| Memory | 12500 |
| Rise time | 0.7 ns |
| Time basis | 0.2 ns...1250 s/div |
| Measuring function | Automatic parameter measurement |
| Input coupling | AC |
| Interfaces | Ethernet (LAN) |
| Channel analog | 4 |
| Sample rate, single-shot | 2.5 |
| Instrument functions | Automated Search of Waveform Data |
| Vertical resolution | 12 |
| Channel digital (MSO) | 16 |
| Display | 12.1" TFT-LCD |
| Dimensions L x W x H | 399 x 131 x 292 mm |
| Mathematical functions | Add |
| Weight | 10.9 |
| Series | HDO4000 |
| Delivery with | 1 Probes/channel |
| Sample rate, repetitive | 125 |
| Input impedance Ohm | 1 |
| Vertical sensitivity/div | 1 mV...10 V/div |
| Guarantee | 3 years |
咨询QQ
热线电话