所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Current Rating | 30 A |
| Termination Style | Screw |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Width | 20 mm |
| Type | Wire-to-Wire |
| Product | Barrier Terminal Blocks |
| Product Category | Barrier Terminal Blocks |
| Wire Gauge Min | 24 |
| Number of Positions / Contacts | 12 |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire Gauge Max | 10 |
| Length | 117 mm |
| Wire Gauge Range | 24-10 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Angle | Right |
| Color | White |
| Height | 14.9 mm |
| Mounting Style | Panel |
| Pitch | 10 mm |
| AgencyApprovals | cULus,VDE |
| Application | Wire-to-wireconnectionsinHVAC,appliance,equipment,powerdistribution |
| Brand/Series | HE4 |
| Current,Rating | 30A |
| Diameter,MountingHole | 3.6mm |
| Dimensions | 117mmLx20mmWx14.9mmH |
| Length,Stripping | 6mm |
| NumberofPoles | 12 |
| NumberofRows | Double |
| PinSpacing | 10mm |
| PrimaryType | EuroType |
| SpecialFeatures | HighVoltage |
| Torque | 7lbs. |
| Voltage,Rating | 300V |
| Wire,AWG | 24-10 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话