所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Programmable | No |
| Type | Optical Encoder Module |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5V |
| Number of Channels | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Terminal Type | PC Pins |
| Product Length | 20.2 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Body Orientation | Straight |
| Built-In Switch | No |
| Motion | Rotary |
| Illumination Type | LED |
| Encoder Signal | Digital |
| Pulses per Revolution | 8000 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5V |
| Product Depth | 11.6 |
| Encoder Reading | Incremental |
| Modular Kit Encoder | No |
| Product Height | 12.6 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5VDC |
| Detents | No |
| Index output | Not Indexed |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination Style | Terminal Pins |
| Encoder Type | Optical |
| Output Type | Quadrature (Incremental) |
| Detent | No |
| Voltage - Supply | 3.3VDC |
| Actuator Type | Codewheel Not Included |
| Standard Package | 25 |
| Built in Switch | No |
| Orientation | Vertical |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product | Optical Encoders |
| Product Category | Encoders |
| Resolution | 2000 PPR |
| Packaging | Bulk |
| Supply Voltage | 5 V |
| Technology | Rotary |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话