所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Encoders, Decoders, Multiplexers & Demultiplexers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Latches / Decoders / Drivers |
| Logic Family | HE4000B |
| Number of Lines (Input / Output) | 4 / 7 |
| Propagation Delay Time | 120 ns |
| Supply Voltage - Max | 15 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-109 |
| Packaging | Tube |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Input Lines | 4 |
| Number of Output Lines | 7 |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Part # Aliases | HEF4511BT,652 |
| Life | Obsolete |
| Technology | CMOS |
| Logical Function | Latch/Decoder/Driver |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | DIP |
| Pin Count | 16 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Quiescent Current | 80 uA |
| Number of Elements | 1 |
| High Level Output Current | -3.6 mA |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Outputs | 7 |
| Low Level Output Current | 3.6 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5/9/12 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 15 V |
| Output Type | Standard |
咨询QQ
热线电话