所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Product | Standard Recovery Rectifiers |
| Product Category | Rectifiers |
| Forward Continuous Current | 2 A |
| Forward Voltage Drop | 1.3 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Reverse Voltage | 400 V |
| Reverse Current IR | 5 uA |
| Recovery Time | 50 ns |
| Packaging | Reel |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | DO-15 |
| Configuration | Single |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Max Surge Current | 60 A |
咨询QQ
热线电话