所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 800 V |
| Forward Voltage Drop | 1.7 V |
| Recovery Time | 75 ns |
| Forward Continuous Current | 6 A |
| Max Surge Current | 150 A |
| Reverse Current IR | 10 uA |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | R-6 |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Part # Aliases | R0 |
咨询QQ
热线电话