所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | TX |
| Mounting | Through Hole |
| Wavelength | 660 nm |
| Rise Time | 20(Typ) ns |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Fiber Optic Transmitters, Receivers, Transceivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Transmitters |
| Data Rate | 5 MBd |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Application | Industrial |
| Connector Type | Versatile Link |
| Fiber Type | Plastic Fiber |
| Mounting Style | Snap-In |
| Peak Wavelength | 660 nm |
| Emitter Type | LED |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Data Rate | 5MBd |
| Package Height | 7.62 |
| Rise Time | 20(Typ) |
| Maximum Fall Time | 20(Typ) |
| Peak Wavelength | 660 |
| Package Width | 18.8 |
| PCB | 6 |
| Package Length | 12.19 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 6 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 1.67V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 5V |
| Capacitance | 86pF |
| Current - DC Forward (If) | 60mA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Maximum Output Current | 250 uA |
| Signal Rate Max | :5Mbaud |
| Forward Current If | :60mA |
| Forward Voltage | :1.67V |
| Reverse Voltage Vr | :5V |
| Fibre Optic Connector Type | :- |
| Data Transmission Distance | :38m |
| Wavelength Typ | :660nm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.00168 |
| Tariff No. | 85176200 |
咨询QQ
热线电话