所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | TX |
| Mounting | Through Hole |
| Wavelength | 650 nm |
| Rise Time | 12(Typ) ns |
| Maximum Fall Time | 9(Typ) ns |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Emitter Type | LED |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Data Rate | 125MBd |
| Package Height | 7.62 |
| Rise Time | 12(Typ) |
| Maximum Fall Time | 9(Typ) |
| Peak Wavelength | 650 |
| Package Width | 18.8 |
| PCB | 6 |
| Screening Level | Industrial |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Pin Count | 6 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2.1V |
| Spectral Bandwidth | 21nm |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 3V |
| Connector Type | Versatile Link |
| Capacitance | 60pF |
| Current - DC Forward (If) | 60mA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Connector Shape | Round |
| Dimensions | 19.6 x 10.4 x 7.71mm |
| Height | 7.71mm |
| Length | 19.6mm |
| Mounting Type | PCB Through Hole |
| Number of Pins | 6 |
| Peak Wavelength | 650nm |
| Typical Fall Time | 9ns |
| Typical Rise Time | 12ns |
| Width | 10.4mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Product | Transmitters |
| Product Category | Fiber Optic Transmitters, Receivers, Transceivers |
| Fiber Type | Hard Clad Silica |
| Data Rate | 1 MBd, 125 MBd |
| Packaging | Tube |
| Application | Industrial |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Optical Fall Time | 9 ns |
| Optical Rise Time | 12 ns |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Data Transfer Rate | 125MBd |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Optical Fiber Type | TX |
| Signal Rate Max | :125Mbaud |
| Forward Current If | :80mA |
| Forward Voltage | :1.67V |
| Reverse Voltage Vr | :5V |
| Fibre Optic Connector Type | :Vlink |
| Data Transmission Distance | :100m |
| Wavelength Typ | :650nm |
| Data Rate Max | :1Mbps |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Supply Voltage Max | :2.4V |
| Supply Voltage Min | :1.8V |
| Weight (kg) | 0.00052 |
| Tariff No. | 90011090 |
| Gross weight | 0.1 g |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 50 |
| Type of TOSLINK component | simplex transmitter |
| spg | 50 |
咨询QQ
热线电话