所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Half Size High Performance Relay |
| Contact Arrangement | DPDT |
| DC Coil Voltage | 26.5 V |
| Mounting | Through Hole |
| Coil Current | 37.86 mA |
| Operating Temperature | -65 to 125 °C |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | No |
| Contact Form | 2 Form C (DPDT-BM) |
| Coil Voltage | 26.5 VDC |
| Coil Resistance | 700 Ohms |
| Coil Type | High Frequency |
| Power Consumption | 1003 mW |
| Series | HFW Half-Size Relay |
| Part # Aliases | 2-1617031-0 |
| Contact Configuration | DPDT |
| Mounting Type | PCB |
| Terminal Type | Solder |
| rohs | Non Compliant |
| Contact Current Rating | 2 A |
| Height | 10.4 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Width | 10.4 mm |
| Length | 20.57 mm |
| Contact Termination | Pin |
| Standard Pack: | 1 |
| Contact Current Max | :2A |
| Contact Voltage AC Nom | :115V |
| Contact Voltage DC Nom | :28V |
| Coil Voltage VDC Nom | :26.5V |
| Coil Power Cont | :1.003W |
| Relay Mounting | :Through Hole |
| External Height | :10.41mm |
| External Width | :10.41mm |
| External Depth | :20.57mm |
| Weight (kg) | 0.005 |
| Tariff No. | 85364110 |
| ContactForm | DPDT |
| CurrentRating | 2A |
| Function | High-Performance |
| MountingType | PCB |
| RelayType | Half-Size |
| Termination | Solder |
| Voltage,Control | 26.5VDC |
咨询QQ
热线电话