所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | DPAK |
| Maximum Gate Emitter Voltage | ±20 |
| Maximum Continuous Collector Current | 6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Width | 6.1 |
| Standard Package Name | DPAK |
| Package Height | 2.3 |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 33000 |
| Channel Type | N |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 600 |
| Tab | Tab |
| PCB | 2 |
| Package Length | 6.6 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Gate Charge | 10.8nC |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 6A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 2,500 |
| Switching Energy | 85µJ (on), 245µJ (off) |
| Td (on/off) @ 25°C | 5ns/325ns |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2V @ 15V, 3A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600V |
| Supplier Device Package | TO-252AA |
| Power - Max | 33W |
| Input Type | Standard |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 24A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Collector Current (DC) (Max) | 6 A |
| Collector-Emitter Voltage | 600 V |
| Package Type | DPAK |
| Operating Temperature (Max) | 150C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Configuration | Single |
| Gate to Emitter Voltage (Max) | �20 V |
| Rad Hardened | No |
| Collector Current (DC) | 6 A |
咨询QQ
热线电话