所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16CDIP |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 400@±15V Ohm |
| Multiplexer Architecture | 8:1 |
| Maximum Turn-On Time | 250(Typ)@±15V ns |
| Configuration | Single 8:1 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±10 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±22 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 25 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 500 |
| MOQ | 500 |
| Function | Multiplexer |
| Circuit | 1 x 8:1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 75°C |
| Current - Supply | 1.5mA |
| On-State Resistance | 400 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±15V |
| Other Names | HI305085Z |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 39.7 x 14.73 x 4.95mm |
| Height | 4.95mm |
| Input Signal Type | Differential |
| Length | 39.7mm |
| Maximum Operating Temperature | 85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Number of Inputs per Element | 8 |
| Number of Outputs per Element | 1 |
| Output Signal Type | Single Ended |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 28 |
| Power Supply Type | Dual |
| Switch Type | Analogue |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15V |
| Width | 14.73mm |
| Operating Supply Voltage | +/- 15 V |
| Operating Supply Current | 2.4 mA |
| On Time - Max | 250 ns |
| Number of Switches | 1 |
| On Resistance - Max | 400 Ohms |
| Off Time - Max | 250 ns |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | CDIP |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Power Dissipation | 0.051 W |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temp Range | 0C to 75C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Outputs | 1 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Supply Current | 2.4 mA |
| Dual Supply Voltage (Min) | �10 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 20 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 25 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �22 V |
| Multiplexer Configuration | Single 8 |
| Analog Switch ON Resistance | 400@�15V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 250(Typ)@�15V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 250(Typ)@�15V ns |
| DELETED | Compliant |
| No. of Circuits | :1 |
| On State Resistance Max | :180ohm |
| Supply Voltage Range | :± 15V |
| Analogue Switch Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :16 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :75°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Analogue Multiplexer Type | :8 Channel Single Pole |
| Base Number | :3 |
| IC Generic Number | :0508 |
| Logic Function Number | :508 |
| No. of Channels | :8 |
| On Resistance Rds(on) | :400ohm |
| Operating Temperature Range | :0°C to +75°C |
| Supply Voltage Max | :15V |
| Supply Voltage Source | :Dual |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85235290 |
咨询QQ
热线电话