所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28PDIP |
| Resolution | 12 Bit |
| Sampling Rate | 40 ksps |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | SAR |
| Digital Interface Type | Parallel |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar|Bipolar |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Matchcode | HI3-574AKN-5Z |
| Unit Pack | 13 |
| Standard Leadtime | 12 weeks |
| Channels | 1 |
| ENOB | 10.6bits |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Automotive | NO |
| Packaging | TUBE |
| Pwr consumption | 432mW |
| Input type | analog |
| Mounting | THT |
| Interface | SPI |
| DNL | 0.3+-LSB |
| Top(max) | 85°C |
| SINAD | 65.7dB |
| Vdcc(min) | 1.4V |
| Vdcc(max) | 1.54V |
| Sample rate | 500000ksps |
| MOQ | 143 |
| INL | 0.8+-LSB |
| SNR | 65.9dB |
| SFDR | 87.3dB |
| Number of Bits | 12 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Data Interface | Parallel |
| Sampling Rate (Per Second) | 40k |
| Number of Converters | 1 |
| Supplier Device Package | 28-PDIP |
| Voltage Supply Source | Dual ± |
| Operating Temperature | 0°C ~ 75°C |
| Number of Inputs and Type | 2 Single-Ended, Unipolar; 2 Single-Ended, Bipolar |
| Other Names | HI3574AKN5Z |
| Package/Case | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 13 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Maximum Power Dissipation | 720 mW |
| Voltage Reference | Internal, External |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Interface Type | Parallel |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | PDIP-28 |
| Maximum Operating Temperature | + 75 C |
| Conversion Rate | 40 kS/s |
| Power Dissipation | 720 W |
| Operating Temp Range | 0C to 75C |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 28 |
| Rated Input Volt | 10/20/�5/�10 |
| Number of Elements | 1 |
| Sample Rate | 40 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Differential Input | No |
| Input Polarity | Unipolar/Bipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �12/�15 V |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �11.4 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �16.5 V |
| Integral Nonlinearity Error | �0.5LSB |
| Input Signal Type | Single-Ended |
| DELETED | Compliant |
| Resolution (Bits) | :12bit |
| Supply Voltage Type | :Dual |
| Supply Voltage Min | :-11.4V |
| Supply Voltage Max | :16.5V |
| Supply Current | :21mA |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :28 |
| Input Channel Type | :Single Ended |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :75°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| A/D / D/A Features | :A/D |
| Base Number | :3 |
| Conversion Time | :20µs |
| IC Case Style | :DIP |
| Linearity Error ADC / DAC + | :0.5LSB |
| Linearity Error ADC / DAC - | :0.5LSB |
| No. of Bits | :12 bit |
| No. of Channels | :1 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +75°C |
| Supply Voltage Range | :± 11.4V to ± 16.5V |
| Supply Voltage Range - Analogue | :± 11.4V to ± 16.5V |
| Supply Voltage Range - Digital | :4.5V to 5.5V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.09 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话