所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24SOIC W |
| Data Transmission Topology | Point-to-Point |
| Interface Standards | EIA-232-E|RS-232|V.28 |
| Data Rate | 120(Min) Kbps |
| Function | Line Transmitter/Receiver |
| Number of Transceivers | 1 |
| Number of Transmitters | 4 |
| Transmitter Signal Type | Single-Ended |
| Transmitter Communication Type | RS-232 |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Protocol | RS232 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Duplex | Full |
| Number of Drivers/Receivers | 4/4 |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Receiver Hysteresis | 500mV |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Type | Transceiver |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature Range | + 70 C |
| Supply Current | 20 mA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 4 |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话