所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Application | All types of machinery & equipment, including automation, motion control and robotics |
| Cable Clamping Range | 0.20 to 0.27 in. |
| Color | Black |
| Diameter | 0.29 in. (Throat Dia.) |
| Diameter, Inside | 0.29 " |
| Flammability Rating | UL94-V2 Rating |
| Length | 1.3 " |
| Length, Overall | 1.30 in. |
| Material | Nylon |
| Material, Body | Nylon |
| Material, Seal | NBR (N) Rubber |
| Protection | IP 68 Rating |
| Protection Class | Connector, Cord |
| Quantity | 25/Pack |
| Special Features | Liquidtight |
| Standards | UL Listed, CSA Certified |
| Temperature Range | -34 to +107 °C |
| Thread Length | 0.40 in. |
咨询QQ
热线电话