Aromat / Panasonic Electric Works
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Initial contact resistance, max (By voltage drop 6 V DC 1 A) | 50 mohm |
| Min switching capacity | 100 mA, 5 V DC |
| Pick-up voltage | 38.4 VDC |
| Operating Function | Single Side Stable |
| Mounting | PC Board |
| Initial breakdown voltage -Between contact sets | 1,500 Vrms for 1 min. |
| Coil Voltage | 48 VDC |
| Unit weight | Approx. 35 g 1.25 oz |
| Initial breakdown voltage - Between contacts and coil | 2,000 Vrms for 1 min. |
| Current | 15 Amps |
| Nominal coil current | 18.5 mA |
| Expected life - Electrical (resistive) - 3 A 30 V DC | 510^5 |
| Initial insulation resistance | Min. 100 Mohm (at 500 V DC) |
| Expected life - Electrical (resistive) - 10 A 250 V AC | 510^5 |
| Operating power - Nominal | 0.9 W |
| Nominal switching capacity | 15 A 125 V AC, 10 A 250 V AC |
| MainCategory | Relays |
| Initial breakdown voltage - Between open contacts | 1,000 Vrms for 1 min. |
| Ambient temp | 50C to +70C, 58F to +158F |
| Destructive Shock Resistance | Min. 980 m/s^2 {100 G} |
| Operating power - Minimum | 0.58 W |
| Contact material | Silver alloy |
| Max switching power | AC: 2,500 VA, DC: 90 W |
| Coil resistance | 2600 ohm |
| Release time (without diode) (at nominal voltage) | Max. 25 ms (DC type), Max. 25 ms (AC type) |
| Max operating speed | 20 cpm |
| Max switching current | 15 A |
| Drop-out voltage | 4.8 VDC |
| Humidity | 5 to 85% R.H. |
| Temperature rise, max (at nominal voltage) | Max. 80C |
| Expected life - Electrical (resistive) - 15 A 125 V AC | 510^5 |
| Functional Shock Resistance | Min. 196 m/s^2 {20 G} |
| Contact Configuration | 1C SPDT |
| SubCategory | Power Relay |
| Destructive Vibration resistance | 10 to 55 Hz at double amplitude of 2 mm |
| Max switching voltage | 250 V AC, 30 V DC |
| Expected life - Mechanical (at 180 cpm) | 510^7 (AC), 10^6 (DC) |
| Functional Vibration resistance | 10 to 55 Hz at double amplitude of 1 mm |
| Max allowable | 52.8 VDC |
| Operate time (at nominal voltage) | Max. 25 ms (DC type), Max. 25 ms (AC type) |
咨询QQ
热线电话