所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | 3PDT |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Maximum Current Rating | 15@125VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Mechanical Life | 100000 Cycles |
| Operating Temperature | 0 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| rohs | Compliant |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Product Category | Toggle Switches |
| Current Rating | 15 A |
| Mounting Type | Bushing |
| Terminal Seal | Unsealed |
| Mounting Hole Diameter | 12.7 mm |
| Series | H/I |
| Contact Form | 3PDT |
| Switch Function | ON - NONE - ON |
| Termination Style | Quick Connect Terminal |
| Bushing Size | 15/32-32 |
| Mounting Hole | Round |
| Contact Plating | Nickel |
| Actuator | Bat |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Configuration | :3PDT |
| Switch Operation | :On-None-On |
| Contact Voltage AC Nom | :250V |
| Contact Current Max | :15A |
| Switch Terminals | :Quick Connect |
| Actuator Style | :Bat |
| Contact Current AC Max | :15A |
| Weight (kg) | 0.041 |
| Tariff No. | 85365005 |
| ActuatorType | Baton |
| Application | Forusewithfoodservice,generator,industrialcontrolandofficeautomationmarkets |
| ContactForm | 3PDT |
| Current,Rating | 10Amps |
| DielectricStrength | 1000V |
| Material,Contact | Silver |
| MountingHoleSize | 0.5In. |
| MountingType | Panel |
| NumberofPoles | 3 |
| NumberofPositions | 2 |
| Operation | OnNoneOn |
| Standards | ULListed,CSACertified |
| Temperature,Operating,Maximum | 65.6°C |
| Temperature,Operating,Minimum | -17.8°C |
| Termination | QCTabs |
| Type | Toggle |
| Voltage,Rating | 125VAC |
咨询QQ
热线电话