所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2T-1 3/4 |
| Pin Count | 2 |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| Intensity | 5.4(Min) mcd |
| Dominant Wavelength/Color Temperature | 626 nm |
| Peak Wavelength | 635 nm |
| Color | Red |
| Lens Appearance | Colored Diffused |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 60 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Red |
| Wavelength/Color Temperature | 626 nm |
| LED Size | T-1 3/4 |
| Packaging | Reel |
| Mounting Style | Through Hole |
| Factory Pack Quantity | 1300 |
| Dominant Wavelength | 626 |
| Maximum Forward Current | 25 |
| Maximum Power Dissipation | 85 |
| Viewing Angle | 60 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 2.4 |
| Peak Wavelength | 635 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| LED Material | GaP |
| Lens Dimensions | 5.08x5.08x8.3 |
| Supplier Package | T-1 3/4 |
| Standard Package Name | T-1 3/4 |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| High Brightness | No |
| Lead Shape | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 1.9V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 5mm, T-1 3/4 |
| Wavelength - Dominant | 626nm |
| Millicandela Rating | 5.4mcd |
| Wavelength - Peak | 635nm |
| Current - Test | 10mA |
| Height | 8.81mm |
| Lens Type | Diffused, Tinted |
| Package/Case | Radial |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话