所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2T-1 3/4 |
| Pin Count | 2 |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| Intensity | 5.4(Min) mcd |
| Dominant Wavelength/Color Temperature | 626 nm |
| Peak Wavelength | 635 nm |
| Color | Red |
| Lens Appearance | Colored Diffused |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 60 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Red |
| Luminous Intensity | 5.4 mcd |
| Wavelength/Color Temperature | 626 nm |
| Lens Color/Style | Tinted, Diffused |
| LED Size | T-1 3/4 |
| Packaging | Bulk |
| Lens Dimensions | 5 mm |
| Lens Shape | Dome |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Dominant Wavelength | 626 |
| Maximum Forward Current | 25 |
| Maximum Power Dissipation | 85 |
| Viewing Angle | 60 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 2.4 |
| Peak Wavelength | 635 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| LED Material | GaP |
| Lens Dimensions | 5.08x5.08x8.3 |
| Supplier Package | T-1 3/4 |
| Standard Package Name | T-1 3/4 |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| High Brightness | No |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 5mm |
| Voltage Rating | 1.9V |
| Current | 10mA |
| Millicandela Rating | 5.4mcd |
| Wavelength - Peak | 635nm |
| Configuration | Single |
| Lens Type | Diffused, Tinted |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 6.1 Dia. x 9.19mm |
| Dominant Wavelength | 626 nm |
| Height | 9.19mm |
| LED Colours | Red |
| LED Orientation | Top |
| Number of Pins | 2 |
| Package Size | 5mm |
| Supply Voltage | 2.4 V |
| Width | 6.1 Dia.mm |
| Forward Current | 10 mA |
| Emitting Color | Red |
| Lum Intensity | 5.4mcd |
| Power Dissipation | 85 W |
| Operating Temp Range | -40C to 100C |
| Package Type | T-1 3/4 |
| Shape Type | Circular |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Forward Voltage | 2.4 V |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Dominant Wave Length | 626 nm |
| Test Current (It) | 10 mA |
| Chip Material | GaP |
| Main Category | Standard LED |
| Rad Hardened | No |
| Product Depth (mm) | 6.1 mm |
| Product Height (mm) | 9.19 mm |
| Product Length (mm) | 6.1 mm |
| DELETED | Compliant |
| Bulb Size | :T-1 3/4 (5mm) |
| LED Colour | :Red |
| Forward Current If | :10mA |
| LED Mounting | :Through Hole |
| Wavelength Typ | :635nm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Current If Luminous Intensity | :10mA |
| External Depth | :9mm |
| External Length / Height | :6.2mm |
| External Width | :6.2mm |
| Forward Current If Max | :10mA |
| Forward Voltage VF Max | :1.9V |
| LED / Lamp Size | :5mm / T-1 3/4 |
| LED Type | :Standard |
| Lead Cross-section Depth | :0.45mm |
| Lead Cross-section Width | :0.45mm |
| Lead Length | :3.7mm |
| Lead Spacing | :2.54mm |
| Luminous Intensity Typ | :7mcd |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Max | :100°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +100°C |
| Opto Case Style | :Radial Leaded |
| PIV Max | :5V |
| Peak Forward Current | :25mA |
| Voltage Vf Typ | :1.9V |
| Weight (kg) | 0.00035 |
| Tariff No. | 85414010 |
咨询QQ
热线电话