所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| Intensity | 40 mcd |
| Peak Wavelength | 635 nm |
| Color | Red |
| Lens Appearance | Colorless Non Diffused |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 28 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| LED Size | 2.1 mm x 2.2 mm |
| Illumination Color | Red |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1500 |
| Dominant Wavelength | 626 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 2.21(Max) |
| PCB | 2 |
| Maximum Forward Current | 30 |
| Viewing Angle | 28 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 3 |
| Peak Wavelength | 635 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Lens Dimensions | 1.91x1.91x1.4 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 2.34(Max) |
| Pin Count | 2 |
| Package Height | 2.92(Max) |
| High Brightness | Yes |
| Lead Shape | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 1.8V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lens Style/Size | Round, 1.78mm |
| Wavelength - Dominant | 626nm |
| Size / Dimension | 2.08mm L x 2.21mm W |
| Millicandela Rating | 40mcd |
| Wavelength - Peak | 635nm |
| Current - Test | 10mA |
| Height | 2.92mm |
| Lens Type | Clear |
| Package/Case | 2-SMD, Gull Wing |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话