所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| Intensity | 2 mcd |
| Dominant Wavelength/Color Temperature | 569 nm |
| Peak Wavelength | 565 nm |
| Color | Green |
| Lens Appearance | Diffused |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 90 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Green |
| Luminous Intensity | 2 mcd |
| LED Size | 2.1 mm x 2.2 mm |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Dominant Wavelength | 569 |
| Package Width | 2.21(Max) |
| PCB | 2 |
| Maximum Forward Current | 30 |
| Viewing Angle | 90 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 2.7 |
| Peak Wavelength | 565 |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Lens Dimensions | 1.91x1.91x1.4 |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Package Length | 2.34(Max) |
| Package Height | 2.92(Max) |
| High Brightness | No |
| Lead Shape | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2.1V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | Round, 1.78mm |
| Wavelength - Dominant | 569nm |
| Size / Dimension | 2.08mm L x 2.21mm W |
| Millicandela Rating | 2mcd |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Current - Test | 10mA |
| Height | 2.92mm |
| Lens Type | Diffused |
| Package/Case | Axial, Right Angle Bend (2.54mm Center) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话