所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Cable Tie |
| Standard Package | Bag |
| Product Category | Cable Ties |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Fasteners |
| Color | Red |
| Material | Nylon |
| Length | 203 mm |
| Width | 9.5 mm |
| Tensile Strength | 18 kg |
| Features | Loop Ties - Slot allows for pre-wrapping of bundles |
| Maximum Bundle Diameter | 49 mm |
| Series | HLT |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Style | Hook and Loop |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 104.44 |
| Product Length | 203 |
| Product Depth | 12.7 |
| Body Material | Nylon/Polyethylene |
| Minimum Operating Temperature | -17.77 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire/Cable Tie Type | Hook and Loop - Tie |
| Bundle Diameter | 1.90" (48.26mm) |
| Packaging | 10 per Pkg |
| rohs | 1.90" (48.26mm) |
| Unit Weight | 1.024000 oz |
| Roll Length | :203mm |
| Cable Tie Width | :12.7mm |
| Tensile Strength N/m | :178N/m |
| Tensile Strength Pounds | :40lb |
| Fastener Color | :Red |
| Accessory Type | :Nylon / PE (Polyethylene) |
| Cable Bundle Diameter Max | :1.91" |
| Weight (kg) | 0.023 |
| Tariff No. | 85444920 |
| Application | Formaintainingnetworkdataintegritybyprotectingagainstover-tensioningofhighperformancecopperandfibercables |
| ProtectionClass | Tie,Cable |
| Quantity | 10 |
| SpecialFeatures | Hook&Loop |
| TensileStrength | 40lbs. |
咨询QQ
热线电话