所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Resistance Value | 20 Ohm |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 12 W |
| Product Diameter | 7.94 mm |
| Product Height | 15.08 mm |
| Product Length | 44.45 mm |
| Temperature Coefficient | ±30 ppm/°C |
| Operating Temperature | -55 to 350 °C |
| Case Style | Ceramic Steatite |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 20 |
| Number of Terminations | 2 |
| Size / Dimension | 1.750" L x 0.406" W (44.45mm x 10.32mm) |
| Power (Watts) | 12W |
| Composition | Wirewound |
| Other Names | HLWA-20 |
| Package/Case | Radial |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Case Diameter | 10.32 mm |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product | Power Resistors Wirewound Silicone Coated |
| Product Category | Wirewound Resistors - Through Hole |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 350 C |
| Lead Spacing | 36.53 mm |
| Termination Style | Radial |
| Resistance | 20 Ohms |
| Case Length | 44.45 mm |
| Series | HLW |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话