所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Maximum Sensitivity | 4(mV/V/Gs) |
| Module/IC Classification | IC |
| Maximum Magnetic Field | 2Gs |
| Number of Axis | 1 |
| Maximum Bridge Resistance | 1.2 |
| Supplier Package | SOIC |
| Maximum Operating Supply Voltage | 25 |
| Number of Bridge per Chip | 1 |
| Type | Dimensional |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Dimensions | 4.979 x 3.988 x 1.728mm |
| Length | 4.979mm |
| Magnetic Type | Unipolar |
| Maximum Operating Supply Voltage | 25 V |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 V |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Mounting Type | PCB |
| Width | 3.988mm |
| rohs | Compliant |
| Package | SO-8 |
| Power supply | 5...12 V |
| Magnetic sensitivity | 3.2 |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 磁性类型 | 单极 |
| 最大工作电源电压 | 25 V |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 最小工作电源电压 | 2 V |
| 宽度 | 3.988mm |
| 尺寸 | 4.979 x 3.988 x 1.728mm |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 4.98mm |
咨询QQ
热线电话