所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Maximum Sensitivity | 4(mV/V/Gs) |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 3.99(Max) |
| PCB | 8 |
| Type | Dimensional |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Magnetic Field | 2Gs |
| Number of Axis | 1 |
| Package Length | 4.98(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Number of Bridge per Chip | 1 |
| Package Height | 1.48(Max) |
| Module/IC Classification | IC |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Bridge Resistance | 1.2 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 25 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Features | Compass - One Axis |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Differential Voltage |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Current - Supply | 500mA |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 25 V |
| Sensing Range | ±6g |
| Standard Package | 1,000 |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 供应商器件封装 | 8-SOIC |
| 操作温度 | -55°C ~ 150°C |
| 电压 - 电源 | 2 V ~ 25 V |
| 特性 | Compass - One Axis |
| 类型 | Linear |
| 封装/外壳 | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 感应范围 | ±6g |
| 输出类型 | Differential Voltage |
咨询QQ
热线电话