所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 3 |
| Standard Package Name | CLLCC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 120 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Sensitivity | 0.5(V/Gs)(Typ) |
| Type | Angular |
| Module/IC Classification | IC |
| Maximum Magnetic Field | 2Gs |
| Packaging | Tape and Reel |
| Number of Axis | 3 |
| Supplier Package | LCC |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 |
| Pin Count | 20 |
| Lead Shape | No Lead |
| Features | Compass - Three Axis |
| Supplier Device Package | 20-LCC |
| Output Type | Differential Voltage |
| Operating Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Current - Supply | 80µA |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 3.3 V |
| Sensing Range | ±4g |
| Standard Package | 2,500 |
| Package/Case | 20-LCC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 342-1071-6 |
咨询QQ
热线电话