所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Termination | Solder Cup |
| Shell Size - Insert | 10SL-3 |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Contact Finish | Silver |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 3 |
| Fastening Type | Threaded |
| Standard Package | 1 |
| Current Rating | 13A |
| Other Names | 120-0421-1-73 |
| Orientation | N (Normal) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Angle | Right Angle |
| Product Category | Circular MIL Spec Connector |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Shell Size | 10SL |
| Mating Style | Self Locking |
| MIL Type | MIL-DTL-5015 |
| Voltage Rating | 200 V |
| Termination Style | Crimp |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Mounting Style | Cable |
| Shell Style | In-Line |
| Number of Positions / Contacts | 3 |
| Insert Arrangement | 10SL-3 |
| Contact Plating | Silver |
| Series | H/MS |
| Product Type | Plugs |
| Shell Plating | Black Chromate |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话