所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Ingress Protection | Waterproof |
| Orientation | Keyed |
| Voltage - Rated | 100VAC |
| Mounting Type | Panel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut |
| Termination | Solder |
| Shell Size - Insert | 10 |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Shell Material, Finish | Brass and Zinc, Nickel Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Fastening Type | Threaded |
| Standard Package | 1 |
| Current Rating | 2A |
| Number of Positions | 12 |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Type | Connectors |
| Voltage Rating | 100 V |
| Series | HR10 |
| Shell Material | Metal |
| Termination Style | Solder |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Mounting Style | Panel |
| Shell Style | Receptacle |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Size | 10 |
| Number of Contacts | 12 |
| Shell Plating | Nickel |
咨询QQ
热线电话