所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Ingress Protection | Waterproof |
| Orientation | Keyed |
| Voltage - Rated | 100VAC |
| Mounting Type | Panel Mount, Bulkhead; Through Hole |
| Termination | Solder |
| Shell Size - Insert | 10 |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Shell Material, Finish | Brass and Zinc, Nickel Plated |
| Contact Finish | Silver |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Fastening Type | Threaded |
| Standard Package | 60 |
| Current Rating | 2A |
| Number of Positions | 12 |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Type | Connectors |
| Series | HR10 |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Mounting Style | Through Hole |
| Shell Style | Receptacle |
| Contact Plating | Silver |
| Shell Size | 10 |
| Number of Contacts | 12 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 触点类型 | 母座 |
| 连接器类型 | 母座 |
| 系列 | HR10 |
| 主体向性 | 直 |
| 外壳尺寸 | 10 |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 安装类型 | 面板安装、通孔 |
| 端接方法 | 焊接 |
| 最低工作温度 | -25°C |
| 连接器尺寸 | 微型 |
| 额定电流 | 2A |
| 外壳材料 | 黄铜,锌合金 |
| 触点材料 | 铍,磷青铜 |
| 触点数目 | 12 |
| 触点电镀 | 银 |
| 额定电压 | 100 V 交流 |
| 接合型 | 螺丝锁 |
咨询QQ
热线电话