所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Wire Gauge | 26-30 AWG |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Standard Package | 100 |
| Pin or Socket | Pin |
| Type | Stamped |
| Contact Termination | Crimp |
| Size | 1.0mm |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product Category | Circular Push Pull Connectors |
| Current Rating | 2 A |
| Series | HR10 |
| Termination Style | Crimp |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Mounting Style | Flange |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Contact Plating | Gold |
| Product Type | Contacts |
| Shell Plating | Nickel |
| 系列 | HR10 |
| 引脚或插座 | Pin |
| 触头镀层 | Gold |
| 尺寸 | 1.0mm |
| 触头端接 | Crimp |
| 类型 | Stamped |
| 线规 | 26-30 AWG |
咨询QQ
热线电话