所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Wire Gauge | 26-30 AWG |
| Contact Finish | Silver |
| Packaging | Bulk |
| Standard Package | 100 |
| Pin or Socket | Pin |
| Type | Stamped |
| Contact Termination | Crimp |
| Size | 1.0mm |
| Contact Material | Brass, Bronze |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Size | 1mm |
| Current Rating | 2A |
| For Use With | HR10 Series |
| Gender | Male |
| Length | 10mm |
| Maximum Contact Resistance | 10mΩ |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Series | HR10 |
| Termination Method | Crimp |
| Wire Size | 30 → 26 AWG |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product Category | Circular Push Pull Connectors |
| Termination Style | Crimp |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Mounting Style | Flange |
| Product Type | Contacts |
| Shell Plating | Nickel |
| 系列 | HR10 |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 安装类型 | 电缆安装 |
| 触点尺寸 | 1mm |
| 触点材料 | 黄铜,青铜 |
| 端接方法 | 压接 |
| 触点电镀 | 银 |
| 使用于 | HR10 系列 |
| 额定电流 | 2A |
| 线规格 | 30 → 26 AWG |
| 最低工作温度 | -25°C |
| 最大接触电阻 | 10mΩ |
| 长度 | 10mm |
咨询QQ
热线电话