所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tray |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Shell Size - Insert | 8 |
| Connector Type | Jack for Female Contacts |
| Shell Material, Finish | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Note | Contacts Not Provided |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Standard Package | 50 |
| Contact Type | Crimp |
| Number of Positions | 12 |
| Features | Strain Relief |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Brass, Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 2A |
| Gender | Female |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Number of Contacts | 12 |
| Series | HR30 |
| Termination Method | Crimp |
| Voltage Rating | 30 V ac |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Circular Push Pull Connectors |
| Shell Material | Plastic |
| Termination Style | Crimp |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Mounting Style | Cable |
| Shell Style | Jacks |
| Product Type | Connectors |
| Shell Size | 8 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -25C to 85C |
| Rad Hardened | No |
| Current Rating (Max) | 2 A |
| Strain Relief | No |
| Product Length (mm) | 37.3 mm |
| Contact Classification | 12Signal |
| Product Diameter (mm) | 15 mm |
| Family | HR30 |
| 连接器类型 | Jack for Female Contacts |
| 外壳尺寸 - 插件 | 8 |
| 系列 | HR30 |
| 位置数 | 12 |
| 紧固类型 | Push-Pull |
| 特性 | Strain Relief |
| 取向 | Keyed |
| 外壳材料,镀层 | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| 装配类型 | Free Hanging (In-Line) |
| 侵入保护 | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| 接触点类型 | Crimp |
| 触点数目 | 12 |
| 主体向性 | 直 |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 安装类型 | 电缆安装 |
| 触点材料 | 黄铜,磷青铜 |
| 端接方法 | 压接 |
| 额定电流 | 2A |
| 最低工作温度 | -25°C |
| IP 防护等级 | IP67,IP68 |
| 触点电镀 | 金 |
| 额定电压 | 30 V 交流 |
咨询QQ
热线电话