所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 0.41" Dia x 1.75" H (10.5mm x 44.5mm) |
| Capacity | 840mAh |
| Weight | 0.46 oz (13.11g) |
| Voltage - Rated | 1.2V |
| Battery Cell Size | AAA |
| Discharge Rate | 168mA |
| Termination Style | Button Top (Extending) |
| Standard Charge Time | 16Hrs |
| Standard Charge Current | 90mA |
| Battery Chemistry | Nickel Metal Hydride |
| Standard Package | 1,000 |
咨询QQ
热线电话