所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Center Contact Plating | Gold |
| Style | Straight |
| Frequency - Max | 6GHz |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Convert To (Adapter End) | SMA Jack, Female Socket |
| Convert From (Adapter End) | Ultra Miniature Coaxial Plug, Female Socket |
| Center Gender | Female to Female |
| Conversion Type | Between Series |
| Packaging | Bulk |
| Adapter Type | Plug to Jack |
| Standard Package | 20 |
| Impedance | 50 Ohm |
| Mating Cycles | 500 |
| Adapter Series | SMA to U.FL |
| Adapter Type A | SMA |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Brass, Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Gender A | Plug |
| Gender B | Socket |
| Length | 14.05mm |
| Operating Frequency | 0 → 6GHz |
| rohs | Compliant |
| Side 2 RF Series | U.FL |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Frequency Range | DC to 6 GHz |
| Product Category | RF Adapters - Between Series |
| Series | BWA |
| Side 1 Gender | Plug (Male) |
| Connector Type | SMA U.FL |
| Side 1 RF Series | SMA |
| Body Material | Phosphor Bronze |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Side 2 Gender | Plug (Male) |
| Shell Plating | Silver |
| 中性 | Female to Female |
| 系列 | BWA |
| 样式 | Straight |
| 转换至(适配器端) | SMA Jack, Female Socket |
| 阻抗 | 50 Ohm |
| 适配器系列 | SMA to U.FL |
| 转换类型 | Between Series |
| 适配器类型 | Plug to Jack |
| 装配类型 | Free Hanging (In-Line) |
| 转换自(适配器端) | Ultra Miniature Coaxial Plug, Female Socket |
| 频率 - 最大值 | 6GHz |
| 主体向性 | 直 |
| 性别 B | 插头 |
| 性别 A | 插孔 |
| 触点材料 | 铜合金 |
| 转接头 B 型 | UFL |
| 触点电镀 | 金 |
| 长度 | 14.05mm |
| 工作频率 | 0 → 6GHz |
| 适配器 A 型 | SMA |
| 主体电镀 | 银 |
咨询QQ
热线电话