所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SOT-23 |
| Configuration | Dual Series |
| Maximum Reverse Voltage | 50 V |
| Frequency Range | UHF |
| Maximum Diode Capacitance | 0.8@20V pF |
| Typical Carrier Life Time | 0.07 us |
| Mounting | Surface Mount |
| Type | Switch |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | PIN Diodes |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Reverse Voltage | 20 V |
| Forward Continuous Current | 1 A |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-23 |
| Packaging | Reel |
| Carrier Life | 0.07 us |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF | 0.6 Ohms at 10 mA |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Recovery Time | 7 ns |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Current - Max | 1A |
| Capacitance @ Vr, F | 0.8pF @ 20V, 1MHz |
| Resistance @ If, F | 600 mOhm @ 10mA, 100MHz |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V |
| Diode Type | PIN - 1 Pair Series Connection |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 516-1802-1 |
| Forward Current | 1 A |
| Package Type | SOT-23 |
| Pin Count | 3 |
| Operating Temperature (Max) | 150C |
| Operating Temperature (Min) | -65C |
| Applications Frequency Range | UHF |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Typical Carrier Life time | 0.07 ns |
| Series Resistance @ Maximum IF | 0.6@10mA ohm |
| Diode Capacitance | 0.8 pF |
| DELETED | Compliant |
| Capacitance Cd Max @ Vr F | :0.8pF |
| Resistance @ If | :0.6ohm |
| Centre Frequency | :100MHz |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | :50V |
| Diode Case Style | :SOT-23 |
| No. of Pins | :3 |
| Forward Current If(AV) | :1A |
| Operating Temperature Min | :-65°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Breakdown Voltage | :35V |
| Capacitance Ct | :1pF |
| Current If @ Rs | :10mA |
| Device Marking | :F2 |
| Diode Series Resistance Rs | :0.6ohm |
| Operating Temperature Range | :-65°C to +150°C |
| Reverse Voltage Vr Max | :20V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000033 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话